Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript.
Nie uzyskasz więc dostępu do niektórych jej funkcjonalności.
Aby w pełni cieszyć się używaniem strony Intratel
włącz obsługę JavaScript w swojej przeglądarce.
 
 
 
 

Do końca 2013 roku 90% smartfonów z usługami chmurowymi według prognoz Qualcomm

Coraz większą popularność zdobywają smartfony. I nie chodzi o same urządzenia, ale w głównej mierze o usługi mobilne i chmurowe, dostarczające niezbędnych użytkownikom informacji.

     Amerykańska firma specjalizująca się w komunikacji mobilnej Qualcomm Incorporated, prognozuje, że do końca roku 2013,

90% smartfonów będzie połączonych z chmurą. Dotyczyć to będzie zwłaszcza usług do użytku prywatnego – do przechowywania zdjęć i plików mediów cyfrowych w chmurze. Coraz powszechniej będą również wykorzystywane aplikacje i procesy na serwerach i urządzeniach zdalnych, zamiast lokalnie.  

    
     Qualcomm twierdzi nawet, że do roku 2014, smartfony będą najpowszechniejszym sposobem łączenia się z chmurą, popularniejszym nawet od komputerów osobistych. Już dzisiaj użytkownicy łączą się w ten sposób nie tylko do przechowywanych zdjęć, ale również w celu zdalnego wykonywania pracy.


     „Telefon stanie się centrum dowodzenia” – powiedział Rob Chandhok, szef Qualcomm Innovation Center. Prognozuje również, że wszystko będzie oparte na lokalizacji. W związku z tym smartfon powinien „wiedzieć” czy dana osoba już jest w domu, dzięki czemu może porozumieć się z innymi podłączonymi urządzeniami w swoim środowisku.
“Chcemy, aby urządzenia reagowały na to, co dzieje się dookoła, aby nauczyć się zwyczajów danej osoby, aby tę wiedzę wykorzystać dla poprawy jej życia” - dodał Chandhok.


     Podobny pomysł wykorzystywany jest już chociażby przy wysyłaniu aktualizacji na Facebooku w tagami geo-lokacji. Przedstawiciel firmy powiedział, że smartfon ma potencjał stać się miejscem gdzie koncentrować się będzie „życie cyfrowe” danej osoby, które może obejmować dom, pracę i wszystko pomiędzy nimi.

 

Źródło:

http://www.androidauthority.com/smartphones-cloud-connected-2013-114706/