Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript.
Nie uzyskasz więc dostępu do niektórych jej funkcjonalności.
Aby w pełni cieszyć się używaniem strony Intratel
włącz obsługę JavaScript w swojej przeglądarce.
 
 
 
 

Windows 8 Consumer Preview już do pobrania

Microsoft udostępnił zapowiadany od ponad roku Windows 8 w opcji Consumer Preview.  Windows 8 Consumer Preview może być instalowany w środowisku innych wersji Windowsa, lub upgradowany z Windows 7, Windows XP, Windows Vista czy Windows 8 Developer Preview bez zachowywania starszych wersji programów.

 


     Poza tym Microsoft ogłosił listę kompatybilnych produktów wirtualizacyjnych, które mogą być używane do instalacji Windows 8 Consumer Preview, takich jak Hyper-V w Windows 8 Developer Preview, Hyper-V in Windows Server 2008 R2, VMware Workstation 8.0.2 dla Windows, VirtualBox 4.1.8 dla Windows, Parallels Workstation 6 dla Windows, Parallels Desktop 4 dla Windows i XenDesktop 5.5.


     „W Windows 8 wymyśliliśmy na nowo sposób interakcji z komputerem osobistym i postaraliśmy się, aby każdy element systemu sprawiał wrażenie naturalnego przedłużenia urządzenia, czy to tabletu, czy laptopa, czy systemu typu all-in-one.” - powiedział Steven Sinofsky, dyrektor działu Windows i Windows Live w firmie Microsoft. – „Windows 8 Consumer Preview oferuje bezkompromisowe podejście do korzystania z komputera.”


Wersją próbną Windows 8 Consumer Preview będzie można pobrać pod adresem preview.windows.com.


Kilka kluczowych nowości systemu to między innymi:

 

     Zamiast przycisku START Windows 8 rozpoczyna się menu w postaci przesuwanych okien na panelu, stanowiących skrót do poszczególnych programów. Okno takie to interfejs programu podobny do ikonki, mający jednak w porównaniu z nią większe możliwości. Programy mogą na oknie wyświetlać informacje takie jak powiadomienia, obecny status itp. Na przykład okno programu mailowego może pokazywać liczbę nowych wiadomości.

 

     Windows Store z nowymi aplikacjami. Wraz z Windows 8 Consumer Preview debiutuje wersja beta sklepu Windows Store z aplikacjami w nowym stylu Metro. W fazie Consumer Preview użytkownicy będą mogli pobrać i wypróbować je bezpłatnie. Windows Store będzie oferował personalizowane rekomendacje, a Windows 8 pozwoli użytkownikom przenosić aplikacje oraz ustawienia między wieloma komputerami.


     Komputery Windows i telefony Windows Phone 7 razem w chmurze. Windows 8 Consumer Preview oferuje ścisłą integrację z treściami internetowymi, na której szczególnie zależy użytkownikom. Rejestracja konta Live zapewnia dostęp do licznych funkcji, takich jak przenoszenie ustawień między urządzeniami, magazyn danych w chmurze, komunikacja z wykorzystaniem poczty e-mail, kalendarza i kontaktów oraz łączność z szeroką gamą usług. Połączenie z chmurą działa zarówno w komputerach z systemem Windows, jak i telefonach Windows Phone 7.


     Internet Explorer 10 Platform Preview 5. Przeglądarka została zaprojektowana na nowo specjalnie pod kątem urządzeń Windows 8. Zapewnia interfejs użytkownika, który skupia się  mniej na przeglądarce, a bardziej na sieci.


http://www.mywindowsclub.com/resources/4653-Windows-new-features.aspx