Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript.
Nie uzyskasz więc dostępu do niektórych jej funkcjonalności.
Aby w pełni cieszyć się używaniem strony Intratel
włącz obsługę JavaScript w swojej przeglądarce.
 
 
 
 

Gartner: do 2016 roku wartość rynku PaaS podwoi się

Firma analityczna Gartner szacuje, że globalny rynek usług PaaS osiągnie poziom 1,2 miliarda dolarów, co oznaczać będzie wzrost o 30% w porównaniu z rokiem 2011.

 

     Prognozy Gartnera mówią również, że wartość ta wzrośnie ponad dwukrotnie w ciągu kolejnych czterech lat. Do roku 2016 ma osiągnąć poziom 2,9 miliarda dolarów.

 

     Analityk pracujący dla Gartnera, Yefim Natis powiedział, że „Tym, co przekonuje do usług PaaS zarówno producentów oprogramowania jak i firmy czy działy IT, jest możliwość tworzenia nowych rozwiązań softwarowych przy minimalnych nakładach pieniężnych i bez problemów związanych z zakupem i konfiguracją infrastruktury pod platformę.” Powszechnie wiadomo, że dla wielu małych i średnich firm PaaS oferuje jedyną możliwość korzystania z technologii, z których w inny sposób skorzystać by nie mogły.

 

     Według analizy Gartnera, największymi segmentami rynku PaaS według prognozowanego poziomu sprzedaży w roku 2012 są usługi platformy aplikacji chmurowych (34,4%), usługi zarządzania cyklem życia aplikacji chmurowej (12%), usługi platformy BPM w chmurze (11,6%) oraz usługi integracji chmury (11,4%). W latach od 2011 do 2016 przewidywane są przez Gartnera średnie wydatki na technologie związane z PaaS na poziomie 360 milionów dolarów rocznie. Od strony technologii, PaaS jest najmniej rozwinięty spośród modeli cloud computing. Dlatego to na tym polu będzie mieć miejsce najintensywniejsza batalia twórców rozwiązań i produktów.

 

     Pomimo ciągle trwającego globalnego kryzysu finansowego, najbardziej rozwinięte gospodarczo rynki – USA, Europy Zachodniej i Japonii przodują w adaptowaniu rozwiązań PaaS, generując prawie 90% globalnych wydatków na ten cel. Pomimo, że kraje rozwijające się ograniczyły swój udział w technologiach PaaS, Gartner przewiduje, że trend ten zmieni się wraz z dojrzewaniem technologii i konsolidacją rynku jej dostawców. 

 

Źródło:  
http://www.business-standard.com/india/news/worldwide-paas-revenue-to-touch-29-billion-in-2016-gartner/196363/on