Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript.
Nie uzyskasz więc dostępu do niektórych jej funkcjonalności.
Aby w pełni cieszyć się używaniem strony Intratel
włącz obsługę JavaScript w swojej przeglądarce.
 
 
 
 

Dell Big Data Retention to oszczędności i proste zarządzanie

W związku z rosnącym zapotrzebowaniem ze strony biznesu, Dell wprowadził nowe rozwiązanie Dell Big Data Retention, które zostało stworzone dla organizacji, które chcą uzyskać wartość dodaną poprzez opcje analityki swoich dużych zbiorów danych.

 

 

     Rozwiązanie to integruje się z istniejącymi platformami analitycznymi jako pierwszoplanowe repozytorium dużych zbiorów danych lub jako archiwum. Może również służyć jako samodzielne repozytorium danych lub platforma analityczna z rozwiązaniem Hadoop.

 

     Tym rozwiązaniem Dell rozszerza portfolio swojej oferty z zakresu Big Data o dodawanie dużych zbiorów danych, ich przechowywanie, zarządzanie i analitykę. Użytkownicy mają możliwość skalowania z poziomu wydajnego wprowadzania i przechowywania danych do bardziej kompleksowej analityki, jaką jest platforma do zarządzania Dell Cloudera Apache Hadoop oparta o serwery Dell PowerEdge serii C i R, sieci Force 10 i narzędzia wdrożeniowe Dell Crowbar.


     Dell Big Data Retention łączy w sobie rozwiązania platformy dyskowej i technologię bazodanową w celu obniżenia kosztów przechowywania dużych zbiorów danych poprzez redukcję danych, uproszczone zarządzanie i wydajną skalowalność, które mogą zapewnić łatwy dostęp do danych dzięki standardowej SQL BI lub narzędziom analitycznym. Większość przewidywanego masowego wzrostu danych jest powiązanych z automatycznymi systemami, nieprzerwanie tworzącymi ustrukturyzowane lub częściowo ustrukturyzowane dane, do których sięgają programy do analityki i dzięki temu dostarczają zarówno informacji jak również przynoszą oszczędności.


     Oprogramowanie do analityki danych, używane w tym rozwiązaniu to RainStor. Baza danych RainStor daje on-line możliwość przechowywania danych na skalę masową, nielimitowaną skalowalność i brak konieczności ich administrowania. Może być implementowana na serwerach Dell w jakiejkolwiek kombinacji – zarówno w infrastrukturze tradycyjnej jak i w konfiguracji dla chmury. W połączeniu z platformą Dell DX Object Storage rozwiązanie to daje jeden wspólny system do przechowywania danych ustrukturyzowanych, częściowo ustrukturyzowanych i nieustrukturyzowanych z nieograniczonej liczby źródeł, formatów i typów, ograniczając koszty związane z tzw. Big data.  
Dell Big Data Retention jest obecnie dostępny wyłącznie na rynku amerykańskim.

 

Źródło: 
http://content.dell.com/us/en/corp/d/secure/2012-07-23-dell-storage-solutions-big-data.aspx