Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript.
Nie uzyskasz więc dostępu do niektórych jej funkcjonalności.
Aby w pełni cieszyć się używaniem strony Intratel
włącz obsługę JavaScript w swojej przeglądarce.
 
 
 
 

Do roku 2014 połowa firm będzie korzystać z PaaS

Według badania cytowanego przez portal cloudpro.co.uk usługi platformy czyli Platform-as-a-Service stają się coraz bardziej wśród firm popularną opcją, a w ciągu najbliższych dwóch lat już połowa z nich zamierza wdrożyć ten model cloud computing.

 

 

     Badanie było przeprowadzone przez firmę Jaspersoft zajmującą się rozwiązaniami business intelligence i pokazało, że 45% respondentów byłoby gotowych wdrożyć usługi PaaS w swoich firmach pomiędzy 2012 a 2014.


     Około 14% z nich już korzysta z platformy w formie usługi z chmury zyskując opcje business intelligence wprost ze swoich aplikacji.

 

     Wśród cytowanych przez respondentów powodów zainteresowania rozwiązaniami PaaS znalazła się możliwość szybszego tworzenia i wdrażania aplikacji lub usług (67%) oraz oszczędności kosztowe (55%).  


     Wysoko oceniona została też możliwość szybkiego wdrożenia zarówno BI dla SaaS (67%) jak i PaaS (67%).    
40% ankietowanych  odpowiedziało, że obecnie nie wykorzystuje aplikacji SaaS na potrzeby raportów, pulpitów i analityki. W wyniku tego firmy coraz częściej zwracają się w stronę BI w usługach SaaS aby wypełnić tę lukę. Już około 31% z nich zaimplementowało już tę technologię, a kolejne 33% planuje implementację w ciągu najbliższych dwóch lat.    

 
     Poza tym, ponad 60% aplikacji SaaS w firmach nie daje funkcjonalności BI, pomimo, że jest duże zapotrzebowanie na nie zarówno dla aplikacji PaaS jak i SaaS.

 

     Ciągle jednak, problemem SaaS BI pozostaje kwestia bezpieczeństwa danych. Pomimo, że dostawcy usług są w stanie od strony technicznej zapewniać coraz wyższy poziom bezpieczeństwa, to jest ono kwestią budzącą największy niepokój respondentów. Kolejnymi są: przekonanie, że strona trzecia stanie się właścicielem danych (62%) i niezawodność chmury (59%).

    

     Ponad połowa, bo 55% ankietowanych korzysta z SaaS BI dla dostarczania usług odbiorcom zewnętrznym, zazwyczaj w formie innej aplikacji, podczas gdy 46% używa tej funkcjonalności do usług na potrzeby wewnętrzne i urządzenia mobilne. Niecała połowa (46%) uważa, że trudne jest wprowadzanie i pozyskiwanie danych z chmury poprzez SaaS BI.

 

     Cecha bussiness intelligence, którą jest dopasowanie do potrzeb biznesowych firm, jest nawet ważniejsza dla ankietowanych niż oszczędności kosztowe.

 

     Wraz z aplikacjami z chmury, posiadającymi zintegrowane BI, firmy coraz częściej będą korzystać z nowoczesnych  elastycznych cech tej funkcjonalności, bez konieczności jej budowania lub oddzielnego wdrażania.

  

Źródło:
www.cloudpro.co.uk