Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript.
Nie uzyskasz więc dostępu do niektórych jej funkcjonalności.
Aby w pełni cieszyć się używaniem strony Intratel
włącz obsługę JavaScript w swojej przeglądarce.
 
 
 
 

Ortsbo - tłumacz online na Microsoft Azure

W połowie czerwca kanadyjska firma Ortsbo Inc. (www.ortsbo.com) rozszerzy swoją ofertę globalnej dystrybucji mediów społecznościowych do tłumaczeń w czasie rzeczywistym z wykorzystaniem platformy

Microsoft Azure Cloud Computing Platform.


Ortsbo jest twórcą oprogramowania do tłumaczeń online, które integruje się z dwunastoma najpopularniejszymi platformami komunikacyjnymi, m.in. Facebook, Twitter, MSN Messenger, Google Talk czy ICQ, umożliwiając tłumaczenia w czasie rzeczywistym w ponad 80 językach.


Podczas gdy język angielski ciągle jest najczęściej używanym językiem w internecie, stanowiąc około 25%, to istnieje duża luka w kwestii komunikacji. Ponieważ coraz więcej rejonów świata zaczyna korzystać z internetu, to zaczyna w nim funkcjonować coraz więcej języków.  


W roku 2010 było już 2500% więcej użytkowników sieci z językiem arabskim w porównaniu z rokiem 2000 i około 1800% więcej internautów z pierwszym językiem rosyjskim. 22,6% użytkowników internetu mówił po chińsku, co oznacza wzrost od roku 2000 o więcej niż 1200%. 


Co miesiąc z Ortsbo korzysta 8,6 mln aktywnych użytkowników. Warto zaznaczyć, że usługa ta działa dopiero od roku, a taka liczbę użytkowników Facebook posiadał dopiero w 29 miesiącu swojej działalności.


Ortsbo już ogłosiło rejestrację na wersję Beta, planowana na czwarty kwartał 2011, z wtyczką e-mail dla programu Microsoft Outlook, która ma się nazywać O4O (Ortsbo for Outlook).


20 maja 2011 Ortsbo Inc. trafił nawet do Księgi Rekordów Guinnessa z największą liczbą narodowości biorących udział w jednym czacie online – z udziałem osób z 92 krajów.

 

www.ortsbo.com
http://business.financialpost.com