Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript.
Nie uzyskasz więc dostępu do niektórych jej funkcjonalności.
Aby w pełni cieszyć się używaniem strony Intratel
włącz obsługę JavaScript w swojej przeglądarce.
 
 
 
 

Problemy z wirtualizacją to m.in. zombie

Pomimo, że wymaga pewnych przygotowań i stawia wyzwania, wirtualizacja może w dłuższym rozrachunku przyczynić się do konsolidacji i zwiększenia wydajności infrastruktury fizycznej.

Wyzwania te są niestety powodem, dla którego 98% firm korzysta tylko z pewnych form wirtualizacji, a większość nie wirtualizuje więcej niż 30% swoich serwerów. I tu jest „pies pogrzebany” w kwestii wielkoskalowych implementacji z zakresu wirtualizacji. Jakie problemy są najczęściej wymieniane?

 


Backup i odzyskiwanie systemów


Sprawa niezbędna i podstawowa. Zabezpieczenia te w przypadku infrastruktury wirtualnej są nieco inne niż przy tradycyjnych fizycznych serwerach, ale pewniejsze i dające możliwość szybszego odzyskiwania danych.


Niekontrolowane maszyny wirtualne (VM sprawl)


Głównymi cechami technologii wirtualizacyjnych jest ich prostota, niska cena i wydajność. Ale ponieważ prostota w tworzeniu nowej maszyny jest zbyt duża, zwirtualizowane środowisko może wymknąć się spod kontroli. A gdy tak się stanie efektywność i koszty też mogą się zacząć wymykać. Takie VM, o których powołaniu do życia nawet administrator nie wie albo zapomniał noszą ciekawe nazwy m.in. VM orphans (sieroty) czy zombie. 

  
Planowanie wirtualnej przestrzeni


Czyli coś co robić należy ale zazwyczaj z różnych powodów się nie robi. A celem, dla którego powinno się to robić jest określenie zasad działania i zapotrzebowania na dane aby przewidzieć przyszłe zapotrzebowanie na przestrzeń, aby na jego podstawie tworzyć strategie budżetowania, przyjmowania i implementacji w obrębie tych danych. Planowanie w tym zakresie ma szczególnie duże znaczenie jeśli chodzi o wirtualizację ze względu na dynamikę wirtualnych zasobów. Prognozowanie potrzebnych zasobów opiera się na zagadnieniach CPU, pamięci, przestrzeni dyskowej, przepustowości sieci.


Punkt zwrotny

 

Gdy już około 30% serwerów zostanie zwirtualizowane, pora zastanowić się nad przejściem na wyższy poziom i przeniesieniem kluczowych aplikacji na maszynę wirtualną. Pójście dalej oznacza całkowitą ufność w wirtualizację i gotowość środowiska wirtualnego do przyjęcia zadań na tym poziomie.

 
Budowa chmury wewnętrznej


Wirtualne środowisko to jeszcze nie private cloud. Każda chmura powinna posiadać cechy takie jak: elastyczność zasobów, łatwość ich rezerwowania i mierzalność wykorzystania.

 

Na podstawie:  
http://searchnetworking.techtarget.co.uk/news/2240102262/Top-5-server-virtualisation-problems?utm_content=NL&asrc=EM_USC_15524659&utm_medium=EMAIL&utm_campaign=OTHER-UNSC-Nov2111&utm_source=sNetworking_UK&Offer=mn_eo112111UKNWUNSC_NL