Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript.
Nie uzyskasz więc dostępu do niektórych jej funkcjonalności.
Aby w pełni cieszyć się używaniem strony Intratel
włącz obsługę JavaScript w swojej przeglądarce.
 
 
 
 

Pierwszy krok - wirtualizacja

Amerykańska National Inflation Association (NIA) opublikowała dane, mówiące o tym, że prognozowane tempo wzrostu cen akcji firm notowanych na Wall Street związanych z cloud computing w ciągu najbliższych 12 miesięcy osiągnie poziom podobny do tego w jakim tempie rosły notowania firm internetowych w roku 2000.

 

 

     Obecna wartość przemysłu cloudowego wynosi 74 miliardy dolarów, co stanowi 3% światowych wydatków na IT, a oczekiwany jest wzrost jego wartości do 150 miliardów dolarów do roku 2013.


     Na temat tempa rozwijania się nowych technologii przeprowadzono w ciągu ostatnich miesięcy wiele badań. Na początku marca IDC opublikowało swój raport dowodzący, że dzięki cloud computing powstanie 14 milionów miejsc pracy na całym świecie do roku 2015, a w sferze konsumenckiej – Gartner prognozuje, że do roku 2014 usługi cloudowe będą zintegrowane w 90% osobistych urządzeń konsumenckich.


     Wielkie liczby, obietnice godne uwagi (wydajność, szybkość, obniżenie kosztów) ale od czegoś trzeba zacząć. Pierwszym krokiem w kierunku chmury w firmie jest wirtualizacja.  


     Wirtualizacja to podejście mające na celu proste zarządzanie olbrzymimi zasobami danych z różnorodnych źródeł (bazy danych, systemy i przestrzenie dyskowe) poprzez wspólne wirtualne zasoby takie jak aplikacje czy pulpity. Dlatego też niezależnie od tego czy wirtualizacja robiona jest na potrzeby automatyzacji sprzedaży, systemów CRM, ERP czy business intelligence, zawsze wiąże się z aplikacjami biznesowymi czy firmowymi.


     Rozwiązania z zakresu centrów danych przyspieszają dostarczanie usług, poprawiają zyskowność, redukują ryzyko związane z początkami działalności firmy poprzez rozdzielanie procesów i danych od strony funkcjonalnej infrastruktury fizycznej. Zasadniczo, powoduje to wzrost wydajności na wielu płaszczyznach – projektowania centrum danych, wyższych wersji platformy, modernizacji aplikacji i infrastruktury, jak również tradycyjnych i nowych modeli dostarczania usług – jak wykorzystanie infrastruktury i cloud computing. Korzyści są możliwe do osiągnięcia zarówno z wirtualizacji serwerów, desktopów i aplikacji.

     Dzięki konsolidacji danych i plików do scentralizowanej lokalizacji, główne korzyści płynące dla firm to m.in.:

- łatwy dostęp do danych – pracownicy mobilni nie muszą podróżować zaopatrzeni w liczne urządzenia a mimo to mają dostęp do ważnych plików;


- korzystanie z aplikacji przez różne osoby i działy dzięki zebraniu i udostępnieniu danych w jednym środowisku oraz lepszej współpracy pomiędzy pracownikami, klientami i innymi zainteresowanymi;

- obniżone koszty poprzez eliminację licencji na oprogramowanie, backupów danych i pensji pracowników IT;


- wydajność systemów operacyjnych i uproszczone zarządzanie dzięki lepszemu wykorzystaniu infrastruktury – pracownicy mogą teraz korzystać ze swoich desktopów nie tylko w biurze ale z każdego miejsca z dostępem do internetu podnosząc poziom swojej produktywności i wydajności;

 

     Wirtualne centrum danych staje się standardem przy projektowaniu w przyszłości zasobów IT. Poza tym, że proces taki wymaga pewnego poziomu nakładów inwestycyjnych w dodatkowy sprzęt i oprogramowanie, a pracownicy IT muszą nauczyć się nowego sposobu zarządzania powierzonymi im wirtualnymi instancjami, najlepszych praktyk łączenia usług chmury zewnętrznej z własnym środowiskiem w sposób bezpieczny i transparentny, jest to proces prowadzący do implementacji rozwiązań, które jak pokazują prowadzone badania zyskują rosnącą popularność.

    
http://www.cloudtweaks.com/2012/03/the-benefits-of-data-center-virtualization-for-businesses/