Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript.
Nie uzyskasz więc dostępu do niektórych jej funkcjonalności.
Aby w pełni cieszyć się używaniem strony Intratel
włącz obsługę JavaScript w swojej przeglądarce.
 
 
 
 

IAAS - infrastruktura jako usługa

Czym jest IaaS (ang. Infrastructure as a Service) ?     

Jest to w pełni zewnętrzna usługa polegająca na dostarczaniu infrastruktury informatycznej, w odróżnieniu od modelu wewnętrznego wymagającego początkowych inwestycji kapitału na stworzenie tej infrastruktury.


Klient, zamiast nabywania serwerów, licencji na oprogramowanie, miejsca na centrum danych, wyposażenia sieciowego, dbania o bieżące backupy, zabezpieczenia i dostępność określonych funkcji we własnej infrastrukturze, wykupuje tylko usługę, a dbanie o sprawność jej działania leży po stronie dostawcy czyli providera Iaas, od którego usługa została nabyta. IaaS może funkcjonować na bazie Saas i PaaS.

Czytaj więcej...

Problemy z wirtualizacją to m.in. zombie

Pomimo, że wymaga pewnych przygotowań i stawia wyzwania, wirtualizacja może w dłuższym rozrachunku przyczynić się do konsolidacji i zwiększenia wydajności infrastruktury fizycznej.

Wyzwania te są niestety powodem, dla którego 98% firm korzysta tylko z pewnych form wirtualizacji, a większość nie wirtualizuje więcej niż 30% swoich serwerów. I tu jest „pies pogrzebany” w kwestii wielkoskalowych implementacji z zakresu wirtualizacji. Jakie problemy są najczęściej wymieniane?

Czytaj więcej...

Jakie warunki muszą zostac spełnione aby banki zaczęły korzystać z oferty public cloud

Pomimo znacznego tempa rozwoju usług cloud computing w niemal wszystkich branżach i dziedzinach, rozwiązania te z wielu względów nie mogą być powszechnie stosowane m.in. przez banki. Ograniczają się jedynie do małych chmur wewnętrznych lub małych projektów.

Czytaj więcej...

Na wydajność - chmura hybrydowa

Gdy biznes się rozrasta i zmieniają potrzeby użytkowników w zakresie IT, administratorzy centrów danych powinni wziąć pod uwagę korzystanie z chmury hybrydowej oraz usługi w modelach IaaS, PaaS i SaaS. Pamiętać jednak powinni o wyzwaniach, jakie niosą nowe technologie czyli o standaryzacji, bezpieczeństwie i innym rozłożeniu kosztów.

Czytaj więcej...

Duże ilości danych - tylko w chmurze

Rośnie liczba organizacji i firm, przetwarzających duże ilości danych, które za najlepsze miejsce dla swoich danych uznają chmurę.

    W czasach, gdy konkurencyjność jest elementem kluczowym sukcesu firmy, jej najważniejszym zasobem stają się informacje. Są organizacje i firmy, które

Czytaj więcej...