Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript.
Nie uzyskasz więc dostępu do niektórych jej funkcjonalności.
Aby w pełni cieszyć się używaniem strony Intratel
włącz obsługę JavaScript w swojej przeglądarce.
 
 
 
 

IAAS - infrastruktura jako usługa

Czym jest IaaS (ang. Infrastructure as a Service) ?     

Jest to w pełni zewnętrzna usługa polegająca na dostarczaniu infrastruktury informatycznej, w odróżnieniu od modelu wewnętrznego wymagającego początkowych inwestycji kapitału na stworzenie tej infrastruktury.


Klient, zamiast nabywania serwerów, licencji na oprogramowanie, miejsca na centrum danych, wyposażenia sieciowego, dbania o bieżące backupy, zabezpieczenia i dostępność określonych funkcji we własnej infrastrukturze, wykupuje tylko usługę, a dbanie o sprawność jej działania leży po stronie dostawcy czyli providera Iaas, od którego usługa została nabyta. IaaS może funkcjonować na bazie Saas i PaaS.

Czytaj więcej...

Problemy z wirtualizacją to m.in. zombie

Pomimo, że wymaga pewnych przygotowań i stawia wyzwania, wirtualizacja może w dłuższym rozrachunku przyczynić się do konsolidacji i zwiększenia wydajności infrastruktury fizycznej.

Wyzwania te są niestety powodem, dla którego 98% firm korzysta tylko z pewnych form wirtualizacji, a większość nie wirtualizuje więcej niż 30% swoich serwerów. I tu jest „pies pogrzebany” w kwestii wielkoskalowych implementacji z zakresu wirtualizacji. Jakie problemy są najczęściej wymieniane?

Czytaj więcej...

Duże ilości danych - tylko w chmurze

Rośnie liczba organizacji i firm, przetwarzających duże ilości danych, które za najlepsze miejsce dla swoich danych uznają chmurę.

    W czasach, gdy konkurencyjność jest elementem kluczowym sukcesu firmy, jej najważniejszym zasobem stają się informacje. Są organizacje i firmy, które

Czytaj więcej...

Jakie warunki muszą zostac spełnione aby banki zaczęły korzystać z oferty public cloud

Pomimo znacznego tempa rozwoju usług cloud computing w niemal wszystkich branżach i dziedzinach, rozwiązania te z wielu względów nie mogą być powszechnie stosowane m.in. przez banki. Ograniczają się jedynie do małych chmur wewnętrznych lub małych projektów.

Czytaj więcej...

Od wirtualizacji do chmury wewnętrznej

Wirtualizacja jest obecnie standardową technologią, stosowaną powszechnie w IT. Technologia wirtualizacji serwerów pozwala na uruchomienie wielu niezależnych, odizolowanych od siebie serwerów na pojedynczym fizycznym komputerze.

 

Zasadnicze cechy tej technologii to:

Czytaj więcej...