Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript.
Nie uzyskasz więc dostępu do niektórych jej funkcjonalności.
Aby w pełni cieszyć się używaniem strony Intratel
włącz obsługę JavaScript w swojej przeglądarce.
 
 
 
 

Private cloud

Private cloud czyli chmura wewnętrzna lub własna chmura, to termin określający własną, firmową strukturę informatyczną, która dostarcza usług IT dla określonej liczby użytkowników, chronionych wspólnym systemem zabezpieczeń (firewall).

     Postępy w wirtualizacji i rozproszenie komputerów sprawiło, że administratorzy sieci i centrum danych w największych korporacjach mogą w efektywny sposób stać się dostawcami usług, spełniających oczekiwania użytkowników IT wewnątrz danej korporacji.

 

     W odróżnieniu od public cloud, chmura wewnętrzna to własna sieć z bazą danych, która korzysta z technologii cloud computing, takich jak wirtualizacja i również w odróżnieniu od chmury zewnętrznej wymaga pełnych nakładów na infrastrukturę IT.

 

     Private cloud jest zarządzana, przez przedsiębiorstwo, w którym funkcjonuje. Początkowo prognozowano, że to właśnie sieci private cloud są przyszłością IT we wszystkich firmach. Pojawia się jednak znacząca sprzeczność tego twierdzenia z możliwościami małych i średnich korporacji. Private cloud wymaga już na starcie jej tworzenia inwestycji kapitału (zakup sprzętu i oprogramowania), tworzenia (wirtualizacja na poziomie firmy, serwerownia) i zarządzania strukturami IT (koszty zatrudnienia informatyków).

 

     W przypadku takich organizacji, które nie mogą sobie już na starcie pozwolić na znaczące nakłady na infrastrukturę IT, private cloud wydaje się najlepszym rozwiązaniem w formie hostingu.