Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript.
Nie uzyskasz więc dostępu do niektórych jej funkcjonalności.
Aby w pełni cieszyć się używaniem strony Intratel
włącz obsługę JavaScript w swojej przeglądarce.
 
 
 
 

Hybrid cloud

Hybrid cloud to połączenie obu modeli cloud computing: wydajnej, sprawnie działającej chmury zewnętrznej oraz sieci własnej. Oznacza on środowisko cloud computing, w którym firma dysponuje i zarządza zasobami własnymi a inne usługi są do niej dostarczane przez zewnętrznego providera.

W praktyce takie połączenie polegać może na korzystaniu z public cloud ale trzymaniu danych (np. danych klientów) we własnej bazie.

     O ile cloud computing jest uważany za przyszłość przedsiębiorstw, to właśnie model hybrydowy ma być najpopularniejszy. Dzieje się tak głównie dlatego, że duże korporacje już mają poczynione znaczące inwestycje w infrastrukturę IT potrzebną im w celu zarządzania własnymi zasobami. Poza tym wiele organizacji woli trzymać dane specjalne pod własną kontrolą ze względów bezpieczeństwa.

     Poprzez zintegrowanie wielu usług cloudowych, użytkownicy hybrid cloud mogą łatwiej przechodzić z zasobów własnych do usług chmury zewnętrznej, unikając każdorazowo kwestii zgodności czy autoryzacji dostępu. Hybryda jest zarządzana równolegle, zgodnie z ich kompetencjami, przez dostawcę wewnętrznego i zewnętrznego.