Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript.
Nie uzyskasz więc dostępu do niektórych jej funkcjonalności.
Aby w pełni cieszyć się używaniem strony Intratel
włącz obsługę JavaScript w swojej przeglądarce.
 
 
 
 

Wartość rynku usług cloud computing wzrośnie do 100 mld dolarów - według badania IDC

Wydatki na usługi IT chmur publicznych w roku 2012 przekroczą w skali globalnej 40 mld dolarów (24 mld funtów), a w roku 2016 mają osiągnąć poziom 100 mld dolarów (61 mld funtów). Takie są wyniki badania przeprowadzonego przez technologiczną firmę analityczną IDC.

 

     Badanie to potwierdziło, że w ciągu najbliższych czterech lat popularność usług IT z chmury publicznej będzie rosła w tempie 26,4% rocznie, czyli pięciokrotnie szybciej niż przemysł IT jako całość, ponieważ firmy i organizacje coraz chętniej zwracają się w stronę modelu pozyskiwania zasobów IT poprzez usługi chmurowe.

 


     „Branża IT jest w trakcie okresu ważnej transformacji, gdy to firmy inwestują w technologie, które mają zapewnić wzrost innowacyjności przez kolejne dwie dekady” - powiedział Frank Gens, główny analityk IDC – „Do końca bieżącej dekady, IDC oczekuje, że przynajmniej 80% wzrostu w branży oraz poziomu wykorzystania najbardziej wartościowych składników IT przez przedsiębiorstwa, będzie osiągnięte dzięki usługom chmurowym i innym technologiom ‘trzeciej platformy’ – rozwiązania mobilne”.


     IDC prognozuje, że do roku 2016 usługi IT chmury publicznej wygenerują 16% przychodów z IT w pięciu kategoriach technologicznych: aplikacje, oprogramowanie infrastrukturalne systemu, PaaS, serwery i podstawowe wirtualne przechowywanie danych. 41% wzrostu poziomu korzystania we wszystkich powyższych kategoriach do 2016 roku będzie miało miejsce dzięki usługom chmurowym.

  
     Analitycy są zdania, że SaaS będzie mieć największy udział w wydatkach na usługi IT chmury publicznej przez najbliższe pięć lat. Ale to inne kategorie, zwłaszcza podstawowe usługi przestrzeni dyskowej i PaaS zanotują szybszy wzrost. Rosnąca liczba wdrożeń PaaS przez najbliższe 12 do 18 miesięcy będzie miała krytyczne znaczenie dla nadania największego pędu cloud computing.

 
     Badanie potwierdziło, co nie jest zaskoczeniem, że to USA zostaną największym rynkiem usług chmury publicznej, przed Europą Zachodnią i krajami Azji Południowo – Wschodniej (bez Japonii). 
Jednak wydatki na usługi chmurowe będą rosły najszybciej w krajach rozwijających się i łącznie podwoją się do roku 2016 i będą stanowić prawie 30% wzrostu w wydatkach na nowe usługi przez internet.

 

Źródło:
http://www.datamation.com/cloud-computing/idc-public-cloud-market-to-reach-100b-in-2016.html