Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript.
Nie uzyskasz więc dostępu do niektórych jej funkcjonalności.
Aby w pełni cieszyć się używaniem strony Intratel
włącz obsługę JavaScript w swojej przeglądarce.
 
 
 
 

Co Amerykanie wiedzą o chmurze

95% osób deklarujących, że nigdy nie korzystali z usług w chmurze, w rzeczywistości używa tego typu rozwiązań poprzez internetową bankowość, zakupy online, portale społecznościowe czy trzymanie zdjęć i muzyki w wirtualnych lokalizacjach.

 

     Badanie przeprowadzone zostało na grupie ponad 1000 dorosłych Amerykanów w sierpniu 2012 przez firmę Wakefield Research pod nadzorem Citrix. Pokazało ono, że większość respondentów wierzy, iż cloud computing jest zjawiskiem związanym z pogodą, a niektórzy powiązali ten termin z poduszkami, lekami i papierem toaletowym (!).

Czytaj więcej...

Wartość rynku usług cloud computing wzrośnie do 100 mld dolarów - według badania IDC

Wydatki na usługi IT chmur publicznych w roku 2012 przekroczą w skali globalnej 40 mld dolarów (24 mld funtów), a w roku 2016 mają osiągnąć poziom 100 mld dolarów (61 mld funtów). Takie są wyniki badania przeprowadzonego przez technologiczną firmę analityczną IDC.

 

     Badanie to potwierdziło, że w ciągu najbliższych czterech lat popularność usług IT z chmury publicznej będzie rosła w tempie 26,4% rocznie, czyli pięciokrotnie szybciej niż przemysł IT jako całość, ponieważ firmy i organizacje coraz chętniej zwracają się w stronę modelu pozyskiwania zasobów IT poprzez usługi chmurowe.

Czytaj więcej...

Jakich błędów można uniknąć w związku z chmurą?

Cloud computing dostarcza usług IT poprzez rozwiązania, które mają tę przewagę nad modelem usług dedykowanych lub hostowanych, że są to pakiety dostosowane do oczekiwań i potrzeb klienta. Jest kilka błędów, których zarządzający usługami informatyk czy szef IT nie może popełnić, jeśli chmura w firmie ma przynosić oczekiwane uproszczenia i oszczędności.

 

Chodzi głównie o zaniedbania, których efektem może być:
   
1. Nieświadomość korzystania z chmury – choć brzmi irracjonalnie, zdarza się częściej niż można by się spodziewać. Jest efektem braku przyjętych procedur zakupu usług cloud computing przez pracowników.

Czytaj więcej...

IDC: 30% dostawców usług chmurowych zniknie z rynku do roku 2015

Jest to jeden z wniosków badania przeprowadzonego przez oddział badawczy regionu Azji i Pacyfiku IDC.

 

     Analitycy w przeprowadzonym badaniu podkreślają, że po pięciu latach rosnącej popularności chmury dają się już dostrzec rzeczywiste przykłady korzyści biznesowych, jakie rozwiązania te przynoszą. Usługi i technologia chmurowa nie są już używane jedynie do zastępowania przestarzałej lub kosztownej infrastruktury tradycyjnej, ale ewoluują i będą dojrzewać przez najbliższe kilka lat.

Czytaj więcej...

Oprogramowanie do zarządzania urządzeniami mobilnymi i jego 7 cech głównych według Gartnera

W raporcie pt. Critical Capabilities for Mobile Device Management, Gartner wyjaśnia, że różnice pomiędzy twórcami lub dostawcami z pozoru jednakowych usług oprogramowania zarządzania urządzeniami mobilnymi, mogą być dostrzeżone w różnorodnym podejściu do wprowadzania i egzekwowania różnego rodzaju polityki, bezpieczeństwa, segregacji danych, mobilnego zarządzania aplikacjami, udostępniania i zarządzania dokumentami, skalowania oraz w modelach dostarczania zasobów jako usług i w chmurze.

Czytaj więcej...

Riverbed przedstawia nowy model Whitewater – bramki dostępowej do chmury dla przedsiębiorstw

Riverbed Technology, firma specjalizująca się w poprawianiu wydajności sieci, zaprezentowała nowy model bramki dostępowej do chmury Whitewater®, która może obsługiwać większe wolumeny danych oraz system operacyjny nowej generacji przeznaczony dla wszystkich modeli Whitewater.

    

     Nowy Whitewater 3010 oferuje czterokrotnie większą pamięć lokalną w porównaniu do poprzednich modeli, co odpowiada na potrzeby dużych przedsiębiorstw.

Czytaj więcej...