Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript.
Nie uzyskasz więc dostępu do niektórych jej funkcjonalności.
Aby w pełni cieszyć się używaniem strony Intratel
włącz obsługę JavaScript w swojej przeglądarce.
 
 
 
 

Przewodnik czyli chmura krok po kroku

Gdy już zapadnie decyzja o wprowadzeniu cloud computing w firmie, należy pamiętać, że proces ten powinien być przeprowadzony według pewnego schematu. Oto kolejne kroki, swego rodzaju przewodnik przy rozpoczynaniu działań związanych z implementacją chmury:


Określenie celu

Jest to proces wymagający staranności i cierpliwości, któremu osoby decyzyjne w firmie powinny poświęcić sporo uwagi. Ważne jest zrozumienie korzyści i możliwości jakie ona daje, a warunkiem koniecznym przy implementacji technologii cloud jest jej ostrożne i przemyślane zaplanowanie.

 

Określenie zasobów do migracji

Gdy cel został określony pora przeanalizować dostępne zasoby – aplikacje, które chcesz aby były przeniesione najpierw i wewnętrzny know-how dla wsparcia migracji. Najpierw powinny być migrowane aplikacje, które nie są kluczowe dla firmy i których Klient nie widzi w pierwszej kolejności. W tym momencie można przetestować działanie chmury na aplikacjach o niższym ryzyku i dotychczas działających w firmie, przy okazji ucząc się pracy z chmurą.


Wybór dostawcy usługi (cloud providera)

To kwestia kluczowa. Dobry PARTNER powinien posiadać wiedzę i zasoby aby móc stworzyć dla Ciebie w pełni zarządzaną chmurę. Idealny partner powinien:
- zapewnić takie urządzenia, technologie wirtualizacyjne, wiedzę techniczną oraz pełną bieżącą obsługę i pomoc dzięki którym Twoja chmura będzie funkcjonować płynnie;
- zapewnić odpowiednią ochronę znajdujących się w Twojej chmurze danych - system backup, hypervisor backup, części zapasowe do komputerów oraz umowę o gwarantowanym poziomie usług (SLA);
- dysponować trzema rodzajami zasobów: własny potencjał wiedzy, partnerów branżowych oraz partnerów, którzy są liderami innych technologii wirtualizacyjnych;
- innowacyjny, ponieważ dobry partner nie tylko zapewnia najnowsze już dostępne technologie na potrzeby chmury ale na bieżąco śledzi i wprowadza najnowsze rozwiązania;


Start w chmury

Gdy już wybierzesz providera i zdecydujesz, które aplikacje będą migrowane na początek, pora rozpocząć implementację. Program pilotażowy nie wymaga praktycznie żadnych nakładów czy zaciągania zobowiązań a proces jego przeprowadzenia jest wyjątkowo prosty. To właśnie teraz jest okazja do ponownego rozważenia czy chmura w takiej formie sprawdza się na potrzeby Twojej firmy. Jeśli tak, to nadszedł czas aby rozpocząć wdrażanie na szerszą skalę. Pamiętaj, że nie wszystko od razu. Musisz przewartościować swoje potrzeby i tak rozłożyć je w czasie aby uzyskać z chmury jak najwięcej korzyści. To chmura jest dopasowywana do Twoich potrzeb a nie odwrotnie.


Zacznij już teraz!

Ponieważ teraz jest najlepszy moment! Cloud computing oszczędza Twoje pieniądze, zwiększa dostępność do aplikacji, na które wcześniej nie było Cię stać, wraz z ich kompleksową obsługą i instalacją. Eksperymentowanie z chmurą już teraz pozwoli Twojej firmie na zajęcie możliwie najlepszej pozycji nie tylko po to aby przetrwać, ale rozwinąć się w dobie recesji.