Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript.
Nie uzyskasz więc dostępu do niektórych jej funkcjonalności.
Aby w pełni cieszyć się używaniem strony Intratel
włącz obsługę JavaScript w swojej przeglądarce.
 
 
 
 

Przeciw chmurze wewnętrznej

Pomimo, ze wiele firm czy organizacji najchętniej widziałoby działające na swoje potrzeby chmury wewnętrzne, dostarczające im do codziennej pracy wszelkich potrzebnych zasobów, to większość z nich nie posiada wystarczających funduszy na sfinansowanie rozbudowy potrzebnej do tego celu infrastruktury.

Duże organizacje, natomiast czynią ogromne inwestycje

w utrzymanie istniejących aplikacji i infrastruktury, która chcą aby stała się sprawniejsza i efektywniejsza.

W przypadku zarówno jednych jak i drugich, do przeprowadzenia tak radykalnych zmian, jak utworzenie prywatnej chmury, potrzeba czegoś więcej niż tylko wirtualizacji serwerów, jako że wiele kluczowych dla działania firmy aplikacji jest tak naprawdę złożoną, połączoną fizycznie strukturą obejmującą logikę biznesową (business logic) danej firmy, oprogramowanie pośredniego poziomu i zasoby sprzętowe.

Aby osiągnąć obiecaną sprawność działania cloud computing, usługi w chmurze wewnętrznej muszą być dynamicznie wdrażane i skalowane na żądanie użytkownika końcowego, bez udziału człowieka. Nie brakuje oczywiście narzędzi, które zapewniają pewien poziom automatyzacji. Nie ma jednak sensu rezerwowanie, przydzielanie, konfiguracja i rekonfiguracja w obrębie rozdzielonych składników automatyzacji – na wirtualne serwery, serwery fizyczne, przechowywanie danych, aplikacje i sieci w obrębie platform różnych dostawców, ponieważ oznaczałoby to angażowanie zbyt dużych nakładów do jednej operacji.

Tworząc chmurę wewnętrzną większość organizacji bazuje wyłącznie na posiadanej infrastrukturze. Wiele z nich buduje więc równoległą strukturę, w której nowe aplikacje i usługi mogą oprzeć się na stworzonej specjalnie dla nich architekturze i są projektowane od podstaw na potrzeby tworzonego właśnie dynamicznego środowiska cloudowego.

W przypadku własnych chmur wewnętrznych istniejących na miejscu w firmach oznacza to, że usługi muszą być budowane od podstaw aby można było z nich dynamicznie korzystać i skalować, ponieważ jak dotychczas procesy rozbudowy aplikacji i operacje były w dużym stopniu od siebie oddzielone i brakowało im wspólnego środowiska, które obejmuje procesy od zebrania tych składników w jednym miejscu do ich wykorzystania oraz od logiki biznesowej do balansowania obciążeniami i przechowywania danych w sieci.