Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript.
Nie uzyskasz więc dostępu do niektórych jej funkcjonalności.
Aby w pełni cieszyć się używaniem strony Intratel
włącz obsługę JavaScript w swojej przeglądarce.
 
 
 
 

SaaS najpopularniejszy w 2013

Pomimo pojawiania się nowych usług dostarczania różnych elementów infrastruktury IT, SaaS pozostaje najpopularniejszy spośród wszystkich modeli usług na żądanie. SaaS wyprzedza nowinki takie jak datacentre as a service, database as a service, a już na pewno usługi w rodzaju testing and development as a service.

Czytaj więcej...

Intratel na targach CEBIT

Wróciliśmy właśnie z Międzynarodowych Targów Teleinformatycznych CEBIT 2013 w Hannoverze, gdzie po raz kolejny wystawialiśmy nasze rozwiązania. W tegorocznej edycji targów Polska była partnerem strategicznym CeBIT. Intratel pokazał w Hannoverze swoje najnowsze rozwiązanie. Jest to produkt typu private cloud dla sektora SMB, podnoszący wydajność i zmniejszający koszty IT w małych i średnich przedsiębiorstwach.              

     

Czytaj więcej...

Chmura chmurze nierówna

Jedno jest pewne – rozwiązania cloud computing stają się elementem niezbędnika IT rosnącej liczby firm i organizacji.

 

W świecie, który w coraz większym stopniu zależny jest od technologii, usługi na żądanie przedstawiają nowy model tworzenia i dostarczania zasobów IT: oferujący elastyczność do obsługi trudnych do przewidzenia obciążeń, skalowalność w pryzpadku znaczącego okresowego wzrostu zapotrzebowania na zasoby oraz koszty na poziomie, pozwalającym na korzystanie z usług przez każdego użytkownika biznesowego.

Czytaj więcej...

Forbes o kierunkach rozwoju usług chmurowych w roku 2013

Rok 2013 nabrał rozpędu. Dla wielu firm jego początek był na pewno momentem wprowadzenia takich czy innych zmian lub decyzji o zmianach, które mają nastąpić w najbliższym okresie. O nadchodzących dla wielu z nich zmianach mówią prognozy dotyczące rozwoju dziedziny, jaką jest cloud computing w roku 2013, opracowane przez największe firmy badawcze, a opublikowane na stronie Forbes’a.


Kilka punktów wymienionych przez Forbes’a dotyczy wzrostu wykorzystania hostowanych chmur wewnętrznych i specjalistycznych dla danej branży, znaczenia mobilności, rozwoju usług doradztwa chmurowego.

Czytaj więcej...

Efektywne skalowanie – tylko poprzez automatyzację

Jednym z głównych powodów, dla których warto przenieść firmę do chmury jest możliwość skalowania zasobów. Dla wielu z nich skalowanie oznacza osiągnięcie tego wszystkiego co wiąże się z ekonomią skali, zarządzając dużymi zbiorami zasobów obliczeniowych, w najbardziej efektywny i wydajny sposób. Dzięki tej ekonomii zasoby obliczeniowe powinny być dostępne dla firm, będących użytkownikami końcowymi w dużo niższym koszcie, niż miałoby to miejsce w przypadku infrastruktury tradycyjnej.

Czytaj więcej...